Začetna stran Operativa Intervencije 28.5.2013 Požar v industrijskem objektu

28.5.2013 Požar v industrijskem objektu

PGD Kamnik Stol 01Ob 17.20 smo bili s strani ReCO Ljubljana obveščeni o požaru v livarni na območju nekdanje tovarne Stol na Duplici. Istočasno so bili o dogodku obveščeni tudi gasilci PGD Duplica. Iz našega društva smo ob 17.22 izvozili z GVC 16/24 in 3 člani posadke, iz dupliškega društva pa je izvozilo 11 gasilcev z voziloma GVC 16/25 in GVM-1.

Po prihodu na kraj smo ugotovili, da je prišlo do vžiga aluminijevega prahu v ciklonu ventilatorja in da so požar že pogasili zaposleni. Gasilci smo odstranili filtre in jih iznesli na prosto, ohladili ter očistili stene silosa ter prezračili močno zadimljene prostore. Intervencija je trajala 1 uro, na poziv se je skupaj odzvalo 17 naših gasilcev. Vzrok požara preiskuje policija.

imageimageimageimage