Začetna stran Operativa Intervencije 18.7.2012 Požar pšeničnega polja

18.7.2012 Požar pšeničnega polja

PGD Kamnik pšenica 02Ob 15.16 smo bili s strani ReCO Ljubljana obveščeni, da je med žetvijo pšenice na polju na Duplici prišlo do požara. Ob 15.19 smo izvozili z vozilom GVC 16/24 in 3 člani posadke, kasneje pa še z GVC 24/50 in HTV s skupaj še 7 gasilci. Istočasno so bili o požaru obveščeni tudi gasilci PGD Duplica, ki so na kraj dogodka odšli z vozilom GVC 16/25.

Po prihodu na kraj smo ugotovili, da gori pšenično polje v izmeri približno 200 kvadratnih metrov, kar smo hitro lokalizirali in dokončno pogasili. Na kraj intervencije je bila patrulja policijske postaje Kamnik in poveljnik CZ Kamnik. Na intervenciji, ki je trajala pol ure, je skupaj sodelovalo 14 gasilcev našega društva in 6 gasilcev PGD Duplica.

imageimageimage