Začetna stran Operativa Ostali dogodki Menjava garažnih vrat v PGD Kamnik

Menjava garažnih vrat v PGD Kamnik

PGD_Kamnik_menjava_vrat_03Po 28 letih od vselitve v nov gasilski dom smo se odločili zamenjati garažna vrata.

Vztrajno se bliža leto 2012 in s tem 130 letnica delovanja PGD Kamnik. Lahko bi rekli, da je bil tudi to, poleg seveda boljše izolacije, funkcionalnosti in varnosti eden od razlogov, da smo se v društvu odločili, da zamenjamo garažna vrata z novimi.

Stara, dvo-krilna garažna vrata, ki so služila namenu od samega začetka postavitve novega gasilskega doma , leta 1982, smo se odločili zamenjati z modernimi, elektronsko krmiljenimi vrati proizvajalca Horman. Po nekaj mesečnem poizvedovanju, iskanju ponudb in dogovarjanju, smo ob koncu leta 2010 podpisali pogodbo z podjetjem Matjaž d.o.o., za dobavo in montažo 10 dvižnih vrat. Glede na pridnost in zagnanost članov smo sklenili, da bomo demontažo in gradbena dela, ki so bila pogoj za montažo novih vrat opravili sami, še prej pa nam je podjetje Elgom napeljalo dodatno električno napeljavo , za krmilni sistem, sistem požarnega varovanja in sistema za nadzor z videokamerami. Ko je bila sama električna napeljava položena, smo se gasilci in gasilke PGD Kamnik srečali v petek popoldne in začeli z demontažo prvih garažnih vrat in pripravo odprtine za nova vrata. Za prvič nam je šlo kar dobro, čeprav smo ugotovili, da ne bo šlo vse tako lahko, kot smo si predstavljali. Ampak, ker slovimo kot trmasti in nepopustljivi, smo se naslednjo nedeljo ponovno dobili in presegli sami sebe, saj smo skupaj demontirali in pripravili še ostalih 9 odprtin. Monterji dobavitelja so v naslednjem tednu vsa vrata ustrezno zmontirali in pripravili za uporabo. Potrebno bo še nekaj lepotnih popravkov na stebrih med vrati, ampak že sedaj vas Gasilski dom Kamnik pozdravi v precej lepši podobi. V skladu z ''modernizacijo'' vrat smo konec januarja naročili in že prevzeli tudi nova 3 vrata pri vhodu v stanovanjski del gasilskega doma. . Ob koncu bi se zahvalil vsem sodelujočim članom za sodelovanji, vloženo delo in čas, ki so ga porabili za to, da so dela potekala nemoteno, prav tako pa gre še posebna zahvala članicam za sodelovanje in pečene dobrote.

imageimageimageimageimageimage