fp-mladina

Začetna stran Operativa Mladina Delo mladine v mesecu februarju

Delo mladine v mesecu februarju

V mesecu februarju smo mentorji mladine svoje mlajše člane intenzivnejše pripravljali na gasilski kviz. Mladinci so skozi vaje pridobili znanje, ki jim bo prav prišlo tako na kvizu kot kasneje. Za lažje razumevanje smo se zapletenejšim vprašanjem bolj posvetili, jih razširili ter spoznali še z drugih vidikov.

Seveda pa ni manjkalo vadenje vozlov, saj so sestavni člen tekmovanja na kvizu. Tudi ta so pridno vadili pionirji, ter spoznavali gasilska vozila našega društva. Ker moramo znanje mladincev vedno nadgrajevati, smo se dotaknili tudi drugih vprašanj, povezanih z gasilstvom. Tako smo se pogovarjali o gasilskih vozilih in tipizaciji po GZS, prvi pomoči, gašenju požarov ter tehnični opremi. Tudi februarske počitnice niso minile brez vaj, saj smo v petek izvedli podaljšane dvourne vaje, kar se je izkazalo za dobro idejo, ki jo bomo uporabili večkrat. Zadnji petek pa smo vsem skupaj prikazali sestavo in uporabo ročnih gasilnih aparatov ter na koncu prikazali uporabo gasilskega aparata CO2 10 kg. V naslednjem tednu pa se bomo z mladino srečali večkrat in tako obnovili vse pridobljeno znanje za čim boljše rezultate na kvizu gasilske mladine GZ Komenda in GZ Kamnik, ki bo potekal prvi petek v mesecu marcu v organizaciji našega društva.

 

scroll back to top
 
Nazaj...