Začetna stran Operativa Izobraževanje 24.10.2014 Vaja sektorja Kamnik GZ Kamnik

24.10.2014 Vaja sektorja Kamnik GZ Kamnik

IMG 4727Danes je v Nevljah potekala sektorska vaja sektorja Kamnik Gasilske zveze Kamnik. Vaje se je udeležilo preko 70 gasilcev iz sledečih gasilskih društev: Kamnik, Nevlje, Duplica, Šmarca in Tunjice. Iz našega društva je bilo udeleženih 18 gasilk in gasilcev s 4 vozili (poveljniško vozilo, gasilska avtocisterna GVC 16/25, gasilska avtolestev in vozilo za logistiko).

 

 

 

Scenarij vaje je predvideval, da je zagorelo v prostorih nekdanjega podjetja Azur. Naloge našega društva so bile koordinacija intervencije s strani dežurnega gasilca iz dežurne sobe, reševanje poškodovane osebe s strehe objekta s pomočjo avtolestve, izvedba notranjega napada, izvedba napada na streho objekta preko monitorja na avtolestvi ter oskrba vseh 3 poškodovanih oseb s strani bolničarjev oziroma prvih posredovalcev. Na vaji se je pokazalo nekaj manjših napak, ki jih bo potrebno odpraviti za še uspešnejše delo v realnih situacijah, čeprav je usposobljenost enot že sedaj na visokem nivoju. Po vaji je sledila kratka analiza in pogostitev.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

scroll back to top